ŽIRI

Iva Prosoli

Rođena 1980. godine u Zagrebu.

Diplomirala povijest

umjetnosti i njemački jezik i književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, gdje je i doktorirala na temi

Monografska obrada umjetničkog opusa Toše Dabca.
Od 2003. do 2006. radi u Muzeju za umjetnost i obrt, najprije kao vodič, zatim kao asistentica u Zbirci starije fotografije. Nakon toga godinu dana radi u Arhivu Tošo Dabac, Muzeja suvremene umjetnosti na kustoskim poslovima. Paralelno radi kao suradnica emisije o likovnim umjetnostima 1. programa Hrvatskog radija, Kretanje točke.
Od 2008. godine radi u Muzeju grada Zagreba kao kustosica i voditeljica Zbirke zagrebačkih fotoreportera te kao asistentica na kolegiju Povijest fotografije na Studiju snimanja Akademije dramske umjetnosti u Zagrebu. Od 2010. godine vodi kolegij p

od nazivom: Fotografija i umjetnička praksa od 1960-ih do danas na diplomskom studiju fotografije istog fa

kulteta.
Povremeno prevodi s njemačkog jezika.
Objavljivala u časopisima: Život umjetnosti, Vijenac,  Kontura i Kvartal.
Autorica je većeg broja tekstova i izložbi s područja fotografije.


Rebeka Legović

Rođena je u Rije

ci 22. listopada 1980. godine. Nakon završene Srednje talijanske gimnazije upisuje Fakultet komunikologije i novinarstva u Trstu gdje i diplomira 2006. Od 2003. radi kao novinarka za brojne hrvatske, slovenske i talijanske medije. Trenutno je u statu

su urednice, novinarke i voditeljice na RTV-u Slovenije, u Kopru.

Od malih se nogu bavi modnim dizajnom što i potvrđuje 1992. sudjelovanjem kao modna dizajnerica na Fashion Newsu u Opatiji. Prateći modne editorijale talijanskog Voguea te drugih modnih časopisa, rađa se i interes prema fotografiji. Uz svakodnevni novinarski posao od 2010. godine intenzivno radi i fotografiju. U međuvremenu polazi i završava tečaj kreativne fotografije kod B

orislava Božića. Trenutno se u fotografiji bavi temama arhitekture, ljudskim tijelom, preciznije ženskim aktom, te modom. Člani

ca je Fotokluba Rijeka.

Izbor nagrada, priznanja i izložbi na kojima je sudjelovala:

2014.

Adriatic Photo Contest 2014 (Ravenna, Italy)-  3. mjesto u kategoriji FLORA (skupna izložba svih pobjednika)

2016.

La Grande Photo International Photography Awards (Paris, France) finalista u kategoriji arhitektura, moda i goli akt. Fotografije su nagrađe

ne sa HIGHLY COMMENDED titulom (skupna izložba svih pobjednika i finalista);

International  Photographer  O f The  Year (London, England) HONORABLE MENTION u kategoriji modne fotografije i goli akt;

2017.

Fine Art Photography Award (London, England) nominirana u kategoriji modne fotografije i u kategoriji arhitektura sa čak dvije serije fotografija;

La Grande Photo International Photography Awards (Paris, France) HONORABLE MENTION u kategoriji arhitektura.


 

 

Боро Рудић је македонски аутор. Школско образовање је добио у Скопљу, где је дипломирао на електро техничком факултету. Интерес за фотографију потиче  из студентских дана, са учланивањем у Фото Клуб Елему.  У свом вишедецениском раду, осим уметничке, радио је на пропагандној фотографији и на фото-дизајну. Сарадник је свих већих рекламних агенција у Скопљу, и аутор фоторафија у више монографија и књига, као и директор фотографије за 30так музичких и рекламних спотова.

За један од п

роеката, као део екипе, добитник је Gold Media Lions, на најугледнијем светском адвертајзинг фестивалу у Кану, 2009, исто тако и сребрене статуе на Euro Effie Awards 2014 у Бриселу.

Издао је и две фотомонографије  ” Appearing -Disappearing ” и  “Exit”.

Носилац је звања Мајстор Фотографије Фото Савеза Македоније.

Излагао је самостално на преко 20так изложби: Истанбул, Нирнберг, Солун, Бурса, Крањ, Софија, Београд, Скопље..

Живи и ради у Скопљу.

www.bororudic.com

https://www.facebook.com/boro.rudic

 

Boro Rudić je makedonski autor. Školsko obrazovanje je dobio u Skoplju, gde je diplomirao na elektro tehničkom fakultetu. Intere

s za fotografiju potiče  iz studentskih dana, sa učlanivanjem u Foto Klub Elemu.  U svom višedeceniskom radu, osim umjetničke, radio je na propagandnoj fotografiji i na foto-dizajnu. Suradnik je svih većih reklamnih agencija u Skoplju, i autor fotorafija u više monografija i knjiga, kao i direktor fotografije za 30tak glazbenih i reklamnih spotova.

Za jedan od projekata, kao član ekipe, dobitnik je Gold Media Lions, na najuglednijem svetskom advertajzing festivalu u Kanu, 2009, isto tako i srebrene statue na Euro Effie Awards 2014 u Briselu.

Izdao je i dvijee fotomonografije  ” Appearing -Disappearing ” i  “Exit”.

Nosilac je zvanja Majstor Fotografije Foto Saveza Makedonije.

Izlagao je samostaln

o na preko 20tak izložbi: Istanbul, Nirnberg, Solun, Bursa, Kranj, Sofija, Beograd, Skoplje….

Živi i radi u Skoplju.

www.bororudic.com

https://www.facebook.com/boro.rudic

 

Bookmark the permalink.

Comments are closed.